III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie już po raz XXX organizuje Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej. Zapraszamy uzdolnioną artystycznie młodzież Podkarpacia do udziału w jubileuszowej edycji.

 

To wydarzenie artystyczne na stałe zagościło w życiu kulturalnym naszego miasta. Utalentowana młodzież w dniach 28-30 listopada 2022 roku weźmie udział w różnorodnych konkursach: literackim, fotograficznym, tanecznym, muzycznym oraz w prezentacji monodramu. 

Podczas Finału, który będzie miał miejsce 12 grudnia 2022r. w Kinie „Zorza” (ul. 3 – go Maja 28), zwycięzcy otrzymują z rąk jurorów – profesjonalistów nagrody, a licznie zgromadzona publiczność ma okazję poznać młodych artystów.

 

Cieszy nas fakt, że Liceum Norwida jest gospodarzem wydarzenia, które pozwala młodzieży Podkarpacia zaznaczyć swoją obecność w regionie. Historia RDKS sięga roku 1992, wtedy z inicjatywy ucznia Grzegorza Krupy (obecnie duszpasterza) zorganizowano Tydzień Kultury Szkolnej. W kolejnych latach to przedsięwzięcie nabierało rozgłosu, wzrastała liczba miłośników kultury i twórców, którzy brali udział w poszczególnych konkursach.  

 

Wierzymy, że jubileuszowa edycja wzbudzi duże zainteresowanie młodzieży świadomej potrzeby odkrywania wartości, nadających życiu sens i kształt. Młodość to czas, gdy człowiek poszukuje akceptacji i wsparcia, pragnie być wysłuchanym. Spotkania z kulturą w ramach RDKS otwierają przed Wami nowe szanse i możliwości, pozwalają dzielić się z innymi czasem, wrażliwością, talentami i radością życia. 

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w proponowanych konkursach. Czekamy na zdolnych poetów i prozaików, muzyków, tancerzy, aktorów, dziennikarzy, fotografików.

 

Z życzeniami sukcesu

Marek Plizga

Dyrektor III LO w Rzeszowie  


Hymn

Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej

Cóż to jest piękno? 

Szukamy, pytamy, błądzimy

I krzycząc po ulicach świata

Odpowiedzi wciąż nie słyszymy. 

Patrząc, ślepi, gdzieś  za widnokrąg

Wołamy, że wszystko ułuda

Jeden starzec z siwą brodą

Cicho szepce, nikt go nie słucha:

Bo nie jest światło by pod  korcem stało 

Ani sól ziemi do przypraw kuchennych

Bo piękno na to jest by zachwycało 

Praca – by się zmartwychwstało.

muz. Sylwester Wilk, sł. Grzegorz Krupa,

ref. na podstawie fragmentu poematu „Promethidion” Cypriana Kamila Norwida