W najbliższy poniedziałek 6 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbędzie się kiermasz świąteczny oraz loteria.  Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do uczestnictwa w tym pięknym i jakże ważnym wydarzeniu. Pamiętajmy!  Przyświeca nam jeden cel: CZYNIENIE DOBRA!  Działamy w myśl zasady: RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie Julii Goli. 

27 listopada 2021r. odbył się Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Krakowie, na którym swoich sił spróbował chór Dominanta i solistka Magdalena Wojewoda z kl.3as Laureaci eliminacji otrzymają przepustkę do etapu II, który odbędzie się w dniach 13 - 15 stycznia 2022r. w Będzinie. Nasza młodzież, oprócz pokazania swoich umiejętności wokalnych, miała okazję zwiedzić zabytki Krakowa. Dyrygentem chóru i solistki był prof. Wiesław Pyzia.

19.11.2021 r. uczniowie klas 3bs i 1b uczestniczyli w spotkaniu z dr Michałem Piętalem - adiunktem badawczo-dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Roku Jubileuszowego 110 rocznicy Jubileuszu III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Dr Michał Piętal wspominał czasy spędzone w III LO (1992–1996, matura 1996), przedstawił możliwe ścieżki kształcenia po ukończeniu liceum i odpowiadał na pytania słuchaczy. 

W dniu 6 października 2021r. Julia Bieniek kl.2g i Julia Wdowiarz kl.2f w nagrodę za osiągnięcia artystyczne zostały docenione przez Dyrekcję III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie i wraz z opiekunem P. Wiesławem Pyzią wyjechały na wycieczkę jednodniową do Muzeum Beksińskiego w Sanoku oraz Klasztoru O. Jezuitów w Starej Wsi zwiedzając Ogrody i Zabytkowy Barokowy Kościół.

Julia Bieniek kl.2g i Marcelina Tomaka kl.3fs zajęły 1-sze i 2-gie miejsce konkursie plastycznym "W poszukiwaniu atrakcji turystycznych Rzeszowa".