Serdecznie zapraszamy do udziału
XXXI  edycji
Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej
organizowanych przez
III Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Rzeszowie
w dniach 28-30 listopada 2023 r.
Regulaminy konkursów znajdują się w informatorze.

24 września minęła 202. rocznica urodzin Cypriana Norwida. Od 38. lat szkoła nasza nosi imię tego znakomitego poety, dramaturga, prozaika, malarza, grafika, tłumacza, genialnego twórcy polskiego romantyzmu. Audycję poświęconą sylwetce Cypriana Norwida oraz jego twórczości przygotowała p. Dominika Zawadzka, a prezentowali przez szkolną radiolę uczniowie klasy I. Rozstrzygnięto również szkolny konkurs fotograficzny. Inspirację stanowiły słowa Cypriana Norwida z wiersza „Do Bronisława Z”: „Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,/ Dwie tylko: poezja i dobroć… i więcej nic”.

Od dnia 2.10.2023 r. (poniedziałek) obowiązuje nowy plan lekcji.
UWAGA! Zaktualizowana wersja zawiera informację "wygenerowano 28.09.2023". Jeżeli Twoja przeglądarka wciąż wyświetla wersję z informacją o innej dacie, musisz odświeżyć stronę (klawisz F5) lub wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.  Zobacz plan --> tutaj.

26.09.2023 r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Obejrzyj fotorelację.

26 września 2023r. obchodzimy w III Liceum Ogólnokształcącym Dzień Patrona Cypriana Kamila Norwida. W ramach obchodów zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym.

Szanowni Rodzice
Zapraszam na spotkania  z wychowawcami klas, które odbędą się w dniu 14 września 2023 r. (czwartek) o godzinie 18:00.
Dyrektor III LO w Rzeszowie
Marek Plizga

W roku szkolnym 2023/2024 lekcje w III Liceum Ogólnokształcącym odbywają się według planu lekcji, zobacz --> tutaj.
UWAGA! Zaktualizowana wersja zawiera informację "wygenerowano 4.09.2023 r.". Jeżeli Twoja przeglądarka wciąż wyświetla wersję z informacją o innej dacie, musisz odświeżyć stronę (klawisz F5) lub wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.  Zobacz plan --> tutaj.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 r. (poniedziałek) o godzinie 9:15.
Uczniowie klas I – IV spotkają się z dyrektorem szkoły i wychowawcami na boisku szkolnym, a następnie z wychowawcami w salach lekcyjnych.
O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie, ul. 3-Maja.

 W dniach 26-30 czerwca 2023r reprezentacja Polski uczestniczyła w zawodach międzynarodowych, które odbyły się na Łotwie i w Estonii. 8-osobowa drużyna zmierzyła się m.in. z testem pisemnym w języku angielskim, zawodami terenowymi World Map Wrestling Championship oraz quizem multimedialnym. Zmagania w Baltic iGeo zakończyły się sukcesem dla ucznia naszej szkoły Jakuba Pańczaka, który zdobył brązowy medal! Serdecznie gratulujemy Jakubowi ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych! Opiekunem ucznia jest mgr Ewa Szmigiel.

Drodzy Absolwenci!
7 lipca 2023 roku (piątek) w godz. 9:00 –11:00  rozdanie świadectw dojrzałości.
Zapraszamy w wyznaczonych godzinach.