Zapraszamy uczniów III LO do wzięcia udziału w szkolnych konkursach zorganizowanych z okazji obchodów hiszpańskiego Roku PicassaJednocześnie z przyjemnością informujemy, że organizowane w naszym Liceum wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce. Zainteresowani uczniowie będą mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę na temat tego wybitnego twórcy i jego dzieł oraz wykazać się kreatywnością w dziedzinie sztuk plastycznych i narracji wybierając spośród 3 konkursów.

21 kwietnia bieżącego roku ogłoszono wyniki szkolnych konkursów zorganizowanych w III LO w Rzeszowie z okazji obchodów hiszpańskiego Roku Picassa. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce

11 lutego gościł w naszym liceum pan  Piotr Wasilewski, doktor nauk humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,  prowadzący na co dzień zajęcia, miedzy innymi,  z języka hiszpańskiego ekonomii i finansów oraz tłumaczeń specjalistycznych w Katedrze Akwizycji i Dydaktyki Języków.

W ramach lekcji warsztatowych 20.09.2019 grupy uczące się języka  hiszpańskiego z klas IIb i IIa uczestniczyły w prezentacji i degustacji typowych dań hiszpańskich zorganizowanej w Andalucia Tapas Bar – kameralnej restauracyjce prowadzonej przez  rodowitego Hiszpana pochodzącego, jak sugeruje nazwa lokalu, z Andaluzji.

Wszystkich zainteresowanych kulturą Meksyku zapraszamy na szkolny Konkurs Wiedzy o Meksyku "Descubre Mexico", który odbędzie się 14 listopada o godz. 10.45 w sali 217. Również w tym dniu wyłonimy zwycięzcę konkursu na najlepszą stylizację inspirowaną estetyką meksykańskiego święta "Dia de Muertos". Uczestnicy tego konkursu proszeni są o przyjście do sali 2017 o godz. 11.40.