Get Adobe Flash player

Interaktywna wystawa „Deutschland im Koffer-Niemcy w walizce” w naszej szkole

„Deutschland im Koffer – Niemcy w walizce‘‘ to tytuł interaktywnej wystawy, którą z inicjatywy nauczycieli języka  niemieckiego udostępnił w naszej szkole w maju i czerwcu 2019 r. Instytut Goethego w Warszawie. Wystawa jest skierowana szczególnie do uczniów uczących się języka niemieckiego. Biorą oni udział w  grach i zabawach dydaktycznych podczas wspólnego zwiedzania wystawy, wyszukują wybrane informacje na podstawie opracowanych do wystawy kart pracy.

 

Ekspozycja ma kształt dwóch ogromnych walizek, w których znajduje się wszystko to, co kojarzy się z krajem, z Niemcami. Uczniowie mogą obejrzeć i doświadczyć wszelkimi zmysłami barwne i nowatorskie rozwiązania edukacyjne, zaprezentowane w interaktywnej formie. Wystawa daje możliwość nauki języka niemieckiego poprzez zabawę. Ekspozycja kryje mnóstwo zagadek, które pozwalają poznać język, geografię, kulturę, tradycje i zwyczaje naszego zachodniego sąsiada.

                                                                                                Ewa Salamon

Coś nie działa?