3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Czytanie Norwida PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
piątek, 05 czerwca 2015 09:01

2 czerwca 2015 roku odbyło się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie „Czytanie Norwida”. Po raz szósty młodzież w liczbie 37. uczniów i nauczyciele naszej szkoły (Mieczysław Pasterski – wicedyrektor III LO, historyk, Wanda Lignowska-Bajda – nauczycielka języka rosyjskiego, Helena Leja – romanistka) prezentowali wybrane utwory Patrona nie tylko w języku polskim. Dodajmy, że jest to akcja ogólnopolska zainicjowana w 2009 roku przez XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Warszawie.


Chcemy, aby kolejnym sposobem poznawania twórczości Cypriana Norwida i jego myśli było głośne czytanie wybranych utworów artysty. Mamy nadzieję, że coroczne spotkania zachęcą młodzież do czerpania z uniwersalnej myśli Norwida.
W tym roku prezentowaliśmy wiersze ze zbioru „Vade-mecum”. „Czytanie Norwida” rozpoczęliśmy o godzinie 10.00. Spotkanie objęła konferansjersko Edyta Kaczor z klasy II „a”, a całość zorganizowały polonistki w III LO: Lidia Kwolek i Teresa Skałecka.