3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Jubileuszowe spotkania z Absolwentami PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 04 maja 2011 19:21

7 kwietnia 2011 r.  w ramach obchodów 100-lecia III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie Pani Jadwiga Kupiszewska – absolwentka Liceum – przygotowała dla młodzieży naszej szkoły wieczornicę pn. „Katyń – w hołdzie dla Twoich prochów”.

Program uwzględniał montaż poetycki do tekstów Stefanii Marszalek Guniewskiej – Wdowy Katyńskiej. Teksty prezentowali: Jadwiga Kupiszewska, Dorota Kwoka, Stach Ożóg oraz młodzi wokaliści rozwijający swe talenty pod kierunkiem Ewy Jaworskiej-Pawełek.


Rocznicowe spotkanie udało się zorganizować dzięki przychylności Kierownika Klubu Wojskowego w Rzeszowie ppłka rez. mgra Kazimierza Gałki oraz Dyrektora III LO mgra Marka Plizgi.


Słowa wdzięczności skierował do uczestników uroczystości Pan Tadeusz Ferenc – Prezydent Rzeszowa, który napisał m.in.: „(...) o Katyniu i dokonanej tam w 1940 roku zbrodni na oficerach Wojska Polskiego i polskich policjantach przypominać trzeba nieustannie – przede wszystkim po to, by przywrócić pamięć i dobre imię ofiar tej zbrodni, ale także po to, by odkłamać historię, w której przez wiele lat oficjalnie nie było miejsca na informacje o tym, co wydarzyło się w Katyniu”. 

 

autor tekstu: L. Kwolek

Poprawiony: niedziela, 05 czerwca 2011 22:23